Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Debarierizácia sociálnych zariadení v CilkeVytlačiť
 

Zabezpečovanie hygieny klientov v zariadení opatrovateľskej služby je pre opatrovateľov jeden z najťažších úkonov, ktorý vykonávajú, preto je dôležité hľadať možnosti ako túto prácu uľahčiť. Doteraz boli sprchovacie priestory vybavené vaničkami, do ktorých klienti počas sprchovania vstupovali, čo je v mokrom prostredí v prípade väčšiny klientov pomerne náročné, nehovoriac o klientoch, ktorí sú imobilní.

 Po rekonštrukcií sociálnych zariadení, ktorá bola realizovaná v priebehu  mesiaca jún 2017 stavebnou firmou Daniela Simana,  v  celkovej hodnote stavebných prác vrátane materiálu vo výške 16 512,- Eur, sa vo všetkých  šiestich spoločných  kúpeľniach sprchovacie vaničky odstránili, zabudovali sa odvodňovacie mriežky, čím sa vytvoril bezbarierový  prístup k sprchám. 

V súčasnosti je možné sprchovať imobilných klientov v sprchovacích kútoch priamo na vozíku. Po tejto úprave bude manipulácia s klientmi počas sprchovania podstatne jednoduchšia a pre opatrovateľov menej náročná.

Skvalitnenie poskytovania sociálnych služieb v ZOS „CILKA“ debarierizáciou sociálnych zariadení  bolo jedným z cieľov kvality MsÚ v Revúcej pre rok 2017 prijatých v súlade s Politikou kvality  a sme radi, že sa nám ho podarilo splniť.

Ing. Gabriela Borosová

Debarierizácia  sociálnych zariadení v Cilke

po debarierizácií  sociálnych zariadení v Cilke

Debarierizácia  sociálnych zariadení v Cilke

pred debarierizáciou   sociálnych zariadení v Cilke


 
 

Mobilná aplikácia Virtualne

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

dnes je: 23.7.2018

meniny má: Oľga

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka