Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

CESTA ZA SLAVOŠOVSKÝM TUNELOMVytlačiť
 

Hovorí sa „ lepšie raz zažiť, ako stokrát počuť“. Týmto heslom sa niesol aj 6. júl 2017 pre pedagogických zamestnancov ŠZŠ v Revúcej.

V rámci spoznávania revúckeho regiónu, sme sa vybrali na výlet do Slavošovského tunela. Všetci sme boli plní očakávaní, kde sa ten tunel nachádza a čím nás prekvapí.

Po príchode na miesto sme si posadali do prírodného altánku, kde Mgr.              I. Urbanová všetkých privítala a o histórii tunela zopár zaujímavosti povedala. Neskôr k nám prišiel aj starosta obce Magnezitovce, Ing. M. Pršebica, ktorý porozprával o obci a prispel ďalšími cennými informáciami o tuneli. Obohatení o nové vedomosti sme sa plní elánu vybrali do tunela. Niektorí s „čelovkami“ na hlave, iní s baterkami v ruke. Po zdolaní drevených schodov nás čakal pomerne náročný, rozbahnený vstup do tunela a potom nás pohltila čierna tma. Betónové podvaly po ktorých sme kráčali boli pohodlnejšie. Cesta tunelom bola čarovná. Bolo to ako putovanie za dobrodružstvom. Každý mal na chrbte svoj uzlík- ruksak a kráčal. Tunel sme zdolali za 40 minút. Na slavošovskej strane sme si trochu oddýchli, posilnili opečenými klobáskami a obohatení o novú energiu, ktorú nám poskytla naša krásna príroda, sme sa pustili na spiatočnú cestu tunelom.

Aj keď sme boli všetci dosť unavení, spomienky na príjemne prežitý deň nám dlho zostanú.

                                                             

 

          Mgr. I. Urbanová

CESTA ZA SLAVOŠOVSKÝM TUNELOM

CESTA ZA SLAVOŠOVSKÝM TUNELOM

CESTA ZA SLAVOŠOVSKÝM TUNELOM

CESTA ZA SLAVOŠOVSKÝM TUNELOM

CESTA ZA SLAVOŠOVSKÝM TUNELOM

 


 
 

Mobilná aplikácia Virtualne

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

dnes je: 23.7.2018

meniny má: Oľga

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka