Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Majstrovstvá Slovenska v RC trialeVytlačiť
 

V sobotu 11.11.2017 sa v Revúcej uskutočnilo posledné – 6. kolo Majstrovstiev Slovenska v RC triale.

Preteky zorganizoval revúcky modelársky klub Auto Model Team Revúca na svojej trati pre terénne RC modely pri Dome športu na Clementisovej ulici. Súťaži sa s modelmi terénnych (OFF-ROAD) automobilov v mierke 1:10 s elektrickým motorom a pohonom 4x4.

Pretekov sa zúčastnili modelári – pretekári z celého Slovenska. Po registrácií a spoločnej rozprave sa začalo zápolenie na náročných sekciách tunajšieho areálu. Jazdilo sa celkovo na piatich sekciách, na ktorých boli bránkami vytýčené trasy, ktoré museli pretekári so svojimi modelmi zdolať. Samozrejme s čo najmenším počtom trestných bodov a v čo najlepšom čase.

Názvy jednotlivých sekcií (Tatralandia, Barumka, Koreňová, Zemľanka, Dakar) vypovedajú o ich charaktere a každá z ich prináša niečo iné a zaujímavé. Na jednej sa pretekári boria s veľkými kameňmi, na ďalšej zase so šmykľavou mazľavou zeminou, v ďalšej sekcií zase „zápolia“ so sypkým jemným pieskom. Pri výjazdoch strmými kopcami aj skalnatými úsekmi si museli viacerí pretekári vypomôcť navijákmi, aby jednotlivé úseky prekonali.

Nechýbali ani vodné brody vrátane jedného naplneného blatom. Toto robilo viacerým pretekárom problém, modely sa v ňom doslova „prilepili“. Pomôcť si aj tu museli navijákom.

Počasie nám vcelku vyšlo, aj keď sme v priebehu dňa zažili dážď, slnko, aj nárazový vietor, ktorý nám rozlámal konštrukciu altánku.

Po úpornom zápolení, ktoré trvalo do cca 15-tej hodiny sa spočítali výsledky a mohli sme prikročiť k vyhlasovaniu víťazov.

V jednotlivých kategóriách boli takéto stupne víťazov:

kategória LEXAN  1. Peter Marko – Hriňová

                                 2. Lipót Ruckl – Budapešť

                                 3. Marek Dorčák – Revúca

kategória ABS       1. Peter Blaškovič – Nové Zámky

                                 2. Pavel Poliak – Brezno

                                 3. Milan Strieborný – Zvolen

kategória ŽIACI     1. Dávid Bráz – Revúca

                                 2. Marko Dorčák – Revúca

                                 3. Adam Bryndza - Revúca

Po spočítaní všetkých výsledkov už poznáme aj mená tohtoročných majstrov Slovenska v RC triale. V jednotlivých kategóriách sa nimi stali:

kategória LEXAN        1. Anton Rusňák ml. - Revúca

kategória ABS             1. Peter Blaškovič – Nové Zámky

kategória ŽIACI           1. Dávid Bráz – Revúca

 

Slávnostné vyhlásenie majstrov Slovenska bude dňa 2.12.2017 v Revúcej ako súčasť Mikulášskeho RC trialu, ktorý dá bodku za tohtoročným náročným zápolením. Organizátorom bude opäť modelársky klub RC Auto Model Klub Revúca a aj z tohto podujatia Vám prinesieme krátku reportáž.

 

Text: AR

Foto: LJ, RF, AR, PB

Foto01.JPGFoto18.jpgFoto19.JPGFoto21.JPGFoto22.JPG


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 24.9.2018

meniny má: Ľuboš, Ľubor

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka