Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Dobrých skutkov nikdy nie je dosť...Vytlačiť
 

Aj škola môže pomáhať. To si povedali členovia Školského parlamentu pri ZŠ J. A. Komenského a mesiac december vyhlásili za Mesiac dobrých skutkov. Rozhodli sa spolu so  spolužiakmi pomôcť potrebným a robiť dobro. A ako sa im darilo ?

Žiaci 6. A triedy keďže radi pečú, tak sa stretli v  školskej kuchynke strúhali a miesili cesto na syrové srdiečka. Voňala celá škola, veď aj napiekli celú misu. Tesne pred Vianocami sa s týmito voňavými srdiečkami vybrali do Cilky – zariadenia pre seniorov. Pripravili si pre nich aj vianočný tanček. Po príchode do Cilky ich už čakali v jedálni ujovia a tety, ktorí sú odkázaní na odbornú pomoc. Srdiečka sú tiež symbolom lásky, ktorú si počas Vianoc  akosi častejšie prejavujeme. V očiach niektorých tiet sa zaligotala aj slzička. S prianím príjemných a šťastných Vianoc sa lúčili s našimi seniormi a v mysliach sa im vynáralo mnoho otázok, na ktoré však budú poznať odpoveď, až keď budú dospelí.

O ďalší dobrý skutok  sa posnažili aj žiaci zo 7.A triedy. Vyzbierali peniaze zo svojho vreckového na darčeky pre psíkov z útulku, za ktoré kúpili vodítka, obojky a hračky, ktoré potom do útulku odniesli a hneď ich aj vyskúšali. Išli psíkov vyvenčiť, potom im vyčistili výbeh a  vymenili vodu. Cestou domov sa zastavili pozdraviť a popriať „šťastné a veselé“ aj dve dôchodkyne, ktoré ich obdarovali aj malým darčekom.  

Pomôcť nášmu mestskému útulku sa rozhodli prostredníctvom darčekov a krmiva aj žiaci 5. C, 8. A a 9. A triedy. Veľkou pomocou pre útulok bude  aj výťažok z našej každoročnej charitatívnej akcie – EKOBURZY 2017.

Žiaci 2.A triedy, zozbierali v úvode mesiaca december svoje  hračky a napísali sprievodný list pre detičky z Detského domova v Dobšinej. Zabalený balík a jeho obsah putoval Slovenskou poštou do detského domova pod vianočný stromček.

Konať dobré skutky sa  samozrejme rozhodli konať aj zvyšné triedy Základnej školy J. A. Komenského. Žiaci 1. B,  2. B a 3. A  triedy pripravili krmidlá  pre vtáčiky v areáli školy, a tiež odniesli mikulášsky darček – ovocie, semienka pre lesné zvieratká do lesa v blízkosti školy.

Žiaci 1. A, 3. B a 4. B triedy vyrobili vianočné pozdravy a malé darčeky pre svojich chorých spolužiakov, ktorí trávili predvianočný čas doma a bohužiaľ aj v nemocnici.

5. B trieda sa vybrala do ulíc nášho mesta a jeho obyvateľom rozdávala v predvianočnom  čase vlastnoručne vyrobené vianočné pozdravy.

Žiaci 7. B triedy sa rozhodli zapojiť do zbierky potravín organizovanej slovenskou charitou v obchodných reťazcoch. Dňa 10. novembra 2017 drobnými nákupmi  potravín, prostriedkov hygienickej potreby, ale aj sladkosťami pomohli  zmierniť chudobu sociálne odkázaným rodinám v našom meste.

Sme hrdí na svoju školu, sme hrdí na svojich žiakov, ktorí aj keď netrpia nedostatkom, vedia robiť dobro a vedia pomôcť tým, ktorí ich pomoc potrebujú a budú tak robiť aj v roku 2018. 

skutok2017a.jpgskutok2017b.jpgskutok2017c.jpgskutok2017d.jpgskutok2017g.jpg


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 21.10.2018

meniny má: Uršuľa

Október 2018

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka