Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

XVII. ročník Zimného prechodu Stolickými vrchmiVytlačiť
 

V sobotu 3. februára 2018 sa uskutočnil 17. ročník zimného prechodu Stoickými vrchmi, ktorý zorganizovalo  Mesto  Revúca v spolupráci s Lesmi SR, š. p., Odštepným závodom  Revúca a Klubom slovenských turistov Dúbrava.

Januárové teplé počasie bez snehu robilo organizátorom veľké starosti. V poslednej chvíli došlo k zlepšeniu a využili sme klasické trasy prechodu. Pre účastníkov  boli  pripravené tri trasy. Jedna trasa pre bežkárov a dve trasy pre pešiu turistiku. Do štartu troch turistických trás z Revúcej dopravilo  290 účastníkov  päť plných  autobusov. Záujemcovia o turistický prechod mali k dispozícii dobre vysnežené lesné cesty.

Najväčšia skupina turistov šla už osvedčenou trasou – Javorina, Šumiacka priehybka, Severná lúka, chata Janka, Karafová, a aby šliapania nebolo málo prešli sme sa až do dedinky Muránska Zdychava.

Menšia skupina sa rozhodla ísť od Červenej Skaly, lokalita Trsteník. Našli sa však aj päťdesiati  odvážni lyžiari, ktorí si trúfali zdolať trasu až od Besníka, cca 33 km – cez Telgartskú priebybu, popod Kyprov, smer Severná lúka, na chatu Janku a dolu dolinou Karafová.

Zdravotný dozor nám zabezpečili priatelia a naši priaznivci zo skupiny Horská služba Malá Fatra – okrsok Muráň. 

K úspešnému zvládnutiu tohto obľúbeného podujatia nám výrazne pomohla finančná a materiálna podpora Mestských  lesov  Revúca, TESCO Revúca, Meriač Ľubomír SERVIS Revúca, SMZ, a.s., Jelšava, Pekáreň Belák, Reštaurácia Balaton    za čo im úprimne ďakujeme.

Oddelenie školstva, telesnej kultúry a športu pri MsÚ v Revúcej        

Autor foto: Ing. Štefánia Sirková

180203_stolicke_vrchy_2018 (1) (3).jpg

DSCF8971 (3).JPG

DSCF9001 (3).JPG

tn_IMG_2141 (2).JPG


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Odkaz pre PRIMÁTORA

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 18.2.2019

meniny má: Jaromír

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka