Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Krojovaná fašiangová veselica po druhýkrát a opäť úspešne Vytlačiť
 

V piatok 9.februára 2018 sa  v mestskom dome kultúry stretli milovníci folklóru, ľudových tradícií a muziky na 2.ročníku Krojovanej fašiangovej veselici.

Už vestibul kultúrneho stánku nenechal nikoho na pochybách, že sa ocitol na dedine v časoch rokov Pána viac minulých ako prítomných. Pripravená dedinská chyžoška s dvorom vás pozývali a priťahovali svojou jednoduchosťou ale milou útulnosťou. Po schodoch ste sa dostali ku dverám kolešne (spoločenská miestnosť Alfa), kde ste obdržali svoj vlastný štamperlík s domácou hruškovicou alebo pohár bieleho a červeného vína podľa chuti. Na doplnenie a zvýraznenie chuti chlieb s masťou a cibuľou

. Po prekonaní týchto prekážok už na vás čakal stôl(Pod lipou, U richtárky, Pod Muránskym hradom...) plný dedinských dobrôt -pagáčov, syrov, štrúdlí a klobások. Neskôr sa v humne (zasadačka MsKS) podávala kapustnica, pečené prasiatko a divina. Ako nám potvrdili niektorí hostia, dobrôt na stoloch bolo toľko, že na hodovanie do humna sa ani nedostali. Tí, čo však zvládli aj tieto delikatesy, určite neoľutovali.

 Usadených hostí, zväčša odetých v krojoch alebo odevoch s ľudovými prvkami  v úvode zabávali hostitelia večera, folklórny súbor Lykovec, neskôr už všetci na parkete krepčili v rytmoch ľudovej muziky Zvolenských vrchárov. Medzi tancujúcimi, tak ako vlani, nechýbala richtárka Eva Cireňová.

 Spestrením aj tak pestrého večera bola tradično-netradičná tombola, v ktorej sme vzhliadli žinčicu, košík s pampúšikmi, škvarky, cestoviny do polievky, domáce pálenô buď pochváleno, vyšívané vankúše a tašky z modrotlače, keramiku, metly... všetko tak prepotrebné veci k životu.

Výborná zábava končila až v skorých ranných hodinách a spokojných vyše 160 prítomných sa už určite teší na nasledujúci ročník.

 Organizátori ďakujú všetkým, ktorí vecnými cenami prispeli do tomboly, Mestským lesom, s.r.o, Poľovníckej spoločnosti Antalka z Turčoka za divinu, Miroslavovi Belákovi, Miroslavovi Damrélymu za kapustnicu a tým, ktorí sa podieľali na prípravách a výzdobe podujatia.  

Text a foto: Katarína Kvetková          

DSC_0698_1.JPGDSC_0645.JPGDSC_0648.JPGDSC_0655.JPGDSC_0665.JPGDSC_0669.JPGDSC_0675.JPGDSC_0680.JPGDSC_0687.JPGDSC_0690.JPGDSC_0699.JPGDSC_0704.JPGDSC_0628.JPGDSC_0630.JPGDSC_0653.JPG


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Odkaz pre PRIMÁTORA

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 18.2.2019

meniny má: Jaromír

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka