Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Marec – mesiac knihyVytlačiť
 

Mesiac marec máme už od školských čias zapísaný v pamäti ako mesiac knihy. Možno tento prívlastok už nevnímame tak intenzívne ako kedysi, keď bolo oveľa menej možností vzdelávania a získavania informácií ako dnes, no napriek tomu má literatúra zaiste v bežnom a študentskom živote svoje stále miesto. Zdrojom stretnutí s knihami nie sú len kníhkupectvá a vlastné domáce zbierky, ale svoje nezastupiteľné miesto tu majú aj knižnice.

Práve v tomto mesiaci sa narodil a zomrel Matej Hrebenda, významný buditeľ, ktorý sa podieľal na šírení slovenskej knižnej kultúry.  Hovorieval: „Nemám nič, nežiadam nič.“ Presviedčal ľudí, že čítanie nie je len výsadou bohatých a vzdelaných.

Aj v našej Hviezdoslavke sa v marci pracuje s knihami viac ako inokedy. Aj tohto roku sme na 2. stupni ZŠ zrealizovali tieto akcie: besedu o knihách v kníhkupectve KnihArt, kreslo pre hosťa v rámci vyučovania literatúry, prezentácie – zaujímavosti o knihe, žiaci 5. ročníka kreslili rozprávkových hrdinov z najobľúbenejšej prečítanej rozprávky, zábavno-súťažné popoludnie pre žiakov 5. ročníka – Tajomstvo siedmich komnát, „Knižní detektívi“ – súťaž pre 8. ročník, Kto som? – zahraj sa na detektíva/detektívku, čítanie s porozumením – rozvoj čitateľskej gramotnosti, prezentácie o P. Dobšinskom – 5,6,7. ročník .

Treba len dúfať, že „stará klasika“ – čítanie kníh nás nevymení za monitory počítača.

„Kniha je základom poznania, učiteľkou vekov, vládcom kráľovstva ducha.“

Vyučujúce SJL

img.jpgimga.jpgimgs.jpg


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Odkaz pre PRIMÁTORA

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 21.1.2019

meniny má: Vincent

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka