Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Hurá, budeme v televízii!Vytlačiť
 

Jedného dňa ma oslovila  redaktorka RTVS pani Kyslanová a ponúkla mi možnosť vystúpiť v televíznej relácii Národnostný magazín. Keďže mám zaujímavý koníček, zborový spev, možnosť účinkovať sa naskytla aj členom speváckeho zboru Quirin pri ZUŠ v Revúcej.

Pani Kyslanová prišla z Banskej Bystrice aj so svojím štábom, kameramanom a zvukárom, vo štvrtok 22. marca 2018. Do ZUŠ-ky sme spoločne došli v popoludňajších hodinách, kde nás už čakali členovia zboru. Začalo sa nakrúcanie. Podľa predstáv redaktorky sme začali tak, ako u nás prebieha nácvik, rozospievaním sa. Potom sme vyberali vhodné  piesne, ktoré sme si akoby nacvičovali a nakoniec sme jednu skladbu zaspievali celú. Nakrúcali nás zo všetkých strán a uhlov. Aby boli čo najlepšie a najkvalitnejšie zábery, posledná skladba sa zopakovala dokonca 4 krát. Na záver prišli na rad rozhovory, čoho sme sa najviac obávali.  Interview poskytli riaditeľka ZUŠ v Revúcej Mgr. Monika Štepitová, DiS.art., dirigent zboru Jaroslav Petr, DiS.art., dirigentka a organizačná vedúca zboru Renáta Brezovská, DiS.art. a nakoniec ja, členka zboru Kateřina Dachová. Nikdy by som neverila, aké  ťažké je hovoriť na kameru, teda aspoň pre mňa. Mala som trému. Dokonca mám pocit, že som nepovedala ani jednu súvislú vetu. Po, pre nás náročných chvíľach so štábom, sme si spoločne dopriali kávičku a kysnuté moravské koláčiky, ktoré som s láskou pre všetkých pripravila. Boli sme unavení a plní zmiešaných pocitov. Čo ak sa dalo niečo povedať alebo  urobiť  lepšie? Po skončení nakrúcania som si povedala: „Hurá, máme to za sebou!“

Na moje prekvapenie sa opäť ozvala pani Kyslanová, že technika zlyhala, pre „veľký úspech“ vraj o týždeň to zopakujeme. Držte nám palce!

Ak by ste chceli vidieť spevácky zbor Quirin pri ZUŠ v Revúcej v televízii, sledujte Národnostný magazín na STV 2. Kedy? Ešte nevieme, ale dáme vám vedieť.

 

Kateřina Dachová

 


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Odkaz pre PRIMÁTORA

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 21.1.2019

meniny má: Vincent

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka