Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Žiaci ZŠ J. A. Komenského navštívili Múzeum holokaustu v SerediVytlačiť
 

Počas cesty do Bratislavy za zábavou a poznaním si urobili zastávku a  navštívili žiaci Základnej školy  J. A. Komenského Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré  vzniklo v priestoroch – budovách  bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi, ktoré predstavuje pre nás autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny.

Žiaci mali možnosť počas prehliadky múzea vidieť vystavené  dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Vstúpili aj do jedného z vystavených artefaktov, ktorým  je dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz. Sami sa na chvíľu ocitli v priestoroch, v ktorých uväznení prežívali posledné dni a hodiny svojho života. Múzeum je aj  pamätníkom  zavraždeným Židom zo Slovenska, pričom len táborom v Seredi ich prešlo približne 16 000, z ktorých bola väčšina zavraždená počas holokaustu. Návšteva múzea bola pre našich žiakov silným a emotívnym zážitkom a pripomenutím si toho, aký krásny a bezstarostný život žijú.

holokaust2018a.jpg


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 11.12.2018

meniny má: Hilda

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka