Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

INFORMÁCIA O REVÚCKOM KÚPALISKUVytlačiť
 

Vzhľadom na to že na stránkach fb sa píšu informácie nezakladajúce sa na pravde, oznamujeme občanom mesta dôvod rekonštrukcie a časový priebeh realizácie rekonštrukcie kúpaliska.

Revúcke kúpalisko mala viac rokov v prenájme od Mesta Revúca súkromná osoba, ktorá ho prevádzkovala a starala sa o základnú údržbu. Súkromný prevádzkovateľ zrušil nájomnú zmluvu v marci 2018 a kúpalisko prešlo znova pod správu mesta. Zo strany Regionálneho úradu vereného zdravotníctva v Rimavskej Sobote boli však zistené závažné nedostatky v stave veľkého bazéna, ktoré nedovoľovali jeho ďalšiu prevádzku bez rozsiahlej rekonštrukcie. Po následnom odbornom detailnom posúdení technického stavu tohto bazéna a s ním súvisiacej potreby finančných prostriedkov bolo dňa 16.4.2018 Mestským zastupiteľstvom v Revúcej schválené použitie prostriedkov z rezervného fondu na kapitálové výdavky vo výške 137.000 € na projektovú dokumentáciu a rekonštrukciu veľkého bazéna. Uvoľnenie finančných prostriedkov na rekonštrukciu kúpaliska sa nemohlo urobiť skôr, ako bol schválený záverečný účet.

Následne bolo zabezpečené vypracovanie príslušnej projektovej dokumentácie, v ktorej sú riešené stavebné úpravy bazéna a nová bazénová technológia.

Po vypracovaní projektovej dokumentácie bol zabezpečený proces verejného obstarávania pre výber zhotoviteľa stavby, po ktorom bola s víťazným uchádzačom podpísaná zmluva o dielo.

V súčasnosti je uskutočňovaná rekonštrukcia veľkého bazéna s ukončením v termíne 07/2018   a následným uvedením do prevádzky. Mesto urobilo všetky potrebné kroky, aby sa rekonštrukcia urobila čo najskôr a kúpalisko sa pustilo do prevádzky ešte tuto letnú sezónu.

DSC_1531.JPG


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Odkaz pre PRIMÁTORA

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 18.2.2019

meniny má: Jaromír

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka