Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Návšteva z okresnej prokuratúry a z mestskej polície v ZŠ J. A. Komenského Vytlačiť
 

Právna výchova a prevencia kriminality a trestnej činnosti majú v Základnej škole J. A. Komenského dôležité miesto, a preto každoročne vítame v našej škole zástupcu Okresnej prokuratúry v Revúcej a tiež príslušníkov Mestskej polície v Revúcej.

Medzi našich ôsmakov chodí na besedu už niekoľko rokov   námestník Okresnej prokuratúry v Revúcej JUDr. Daniel Prč. Keďže právna výchova sa prelína učebnými osnovami v tomto ročníku, žiaci oboch ôsmich tried sa popasovali s problematikou postavenia súdov a prokuratúry v našom štáte - statočne. Živá a dlhá diskusia sa rozvinula hlavne okolo trestnej zodpovednosti mladistvých, požívania alkoholu, fajčenia a požívania drog mladistvými. Vedomosti tohto druhu využijú aj pri návšteve súdneho pojednávania, ktorá sa uskutoční už v najbližších dňoch na Okresnom súde v Revúcej.

26. októbra 2018 sme privítali  príslušníkov našej mestskej polície.  Stretli sa so žiakmi nášho šiesteho ročníka.  Žiaci sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o činnosti mestskej polície, o trestnoprávnej zodpovednosti, o priestupkoch, ktorých sa dopúšťajú žiaci a mladiství. V rámci besedy sa zaoberali aj škodlivosťou fajčenia, alkoholu a drog.  Nešlo len o konštatovanie faktov, ale aj o príbehy zo života, ktoré rozprúdili diskusiu.

Obidve besedy boli vedené na vysokej profesionálnej úrovni, boli veľmi zaujímavé  a žiaci ich hodnotili veľmi kladne.

Ďakujeme pánovi JUDr. Danielovi Prčovi z okresnej prokuratúry,  ako aj príslušníkom naše mestskej polície, že si našli čas a prišli medzi žiakov Základnej školy J. A. Komenského. Veríme, že  žiaci našej školy sa budú stretávať s okresným prokurátorom a príslušníkmi mestskej polície len na besedách a nie pri trestnoprávnom konaní.  ZŠ

mp2018a1.jpg


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Odkaz pre PRIMÁTORA

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 20.4.2019

meniny má: Marcel

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka