Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Kvíz o našom rodnom meste RevúcaVytlačiť
 

Na samučkom konci mesta je domčúrik, školička miestna.

Starý domček, múdry domček volá deti aj dnes ešte,

pobaviť sa, zahrať sa, naučiť sa, zasmiať sa.

Vítame Vás milé deti, posaďte sa, čas už letí.

Počúvajte básničku o svojom rodnom mestečku.

Takto básničkovo sa začalo naše spoločné stretnutie s predškolákmi z Lienkovej a Slniečkovej triedy z Materskej školy Sládkovičovej a nás z Turistického informačného centra. Posledný januárový deň (31. 1. 2019), už tradične, sme si zasúťažili na kvíze o našom rodnom meste, ktorý sa konal v triede materskej školy.

„Niet ťažkej otázky, ťažké je len nájsť na ňu správnu odpoveď“

Ale milí, malí súťažiaci vždy správne odpovedali na otázky a tak sme si za krátky čas všetci spoločne naše vedomosti zopakovali ale aj čo-to nové sme sa spolu naučili. Medzi deťmi sa pohybovala aj marioneta –  náš maskot Turistického informačného centra.

Je to alternatívna, rozvojová hračka, ktorá rozvíja tvorivé schopnosti dieťaťa a pomáha rozvíjať nielen estetickú, ale aj citovú stránku osobnosti. Rastie s deťmi, často ich sprevádza až do dospelosti. Viažu sa na ňu nezabudnuteľné zážitky pri spoločných hrách s kamarátmi a deti drevené hovoriace, pohybujúce sa hračky zbožňujú.

Naša marioneta umožňuje zapojiť do hry starších i mladších, dospelých a deti, menšie i väčšie kolektívy kamarátov, vytvára priestor pre estetickú sebarealizáciu. A práve to sa nám dnes podarilo na zážitkom kvíze.

Na záver  všetky deti dostali sladkú i zdravú odmenu .

I my z Turistického informačného centra sme deti potešili našou novinkou, pracovným listom pod názvom „MAĽOVANÉ ČÍTANIE“. Predškoláci si tak zábavnou formou mohli zopakovať svoje vedomosti o Revúcej a blízkom okolí, objavujú tak stále niečo nové a tiež si zdokonaľujú aj svoje zručnosti.

Ďakujeme za pekné dopoludnie a tešíme sa ďalšie spoločné stretnutia.

Text a foto: Oddelenie regionálneho rozvoja MsÚ Revúca - TIC

1.jpg


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Odkaz pre PRIMÁTORA

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 20.4.2019

meniny má: Marcel

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka