Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Zima na Liptove......Vytlačiť
 

K zime neodmysliteľne patrí sneh. K snehu zase dobrá lyžovačka. Takú naozaj super  lyžovačku zažívajú žiaci na lyžiarskych výcvikoch, ktoré organizuje naša Hviezdoslavka pravidelne každý rok. Tohto roku sme pre 35 - členný tím žiakov pripravili lyžovačku na Liptove, v lyžiarskom stredisku Opalisko – Závažná Poruba.

V pondelok, 18. Februára, nás zobudili teplé lúče takmer jarného slniečka a nič nám už nebránilo pustiť sa zdolávať liptovské svahy. Veľká drina čakala na 12 modráčikov /začiatočníkov/, ktorí za pomoci inštruktorky Veroniky robili prvé lyžiarske pokroky. Ostatní zdolávali už od prvého dňa lyžiarske zjazdovky „Stará“ a „Galička“. A veru neboli pre niektorých vôbec ľahké. Mnohí sedeli po prvýkrát na sedačkovej lanovke či sa vozili na rýchlej pome. Vo štvrtok za výdatnej pomoci skúsenejších spolužiakov lyžiarov, si krásny výhľad na Liptovskú kotlinu vychutnávali už i modráčikovia a zaradili sa tak do veľkej rodiny vyznávačov tohto krásneho športu.

Postrehy žiakov k otázke:  „Ako sa vám páčilo na LV?“

I.  Všetci sa naučili lyžovať. Mnohí prekonali strach z výšok a strmých kopcov spolu s výbornou inštruktorkou Veronikou a samozrejme našimi učiteľmi.

II. Ja a môj tím kamarátov sme sa zhodli na tom, že tu bolo veľmi dobre. Najviac sa nám páčili výhľady z kopca na štíty Vysokých Tatier. Užili sme si to. Ďakujeme za pomoc učiteľom i našim spolužiakom, lyžiarom.

III. Ďakujeme inštruktorke Veronike a našim učiteľom za strávený čas a pevné nervy s našimi začiatočníkmi...

IV. Super zážitky!

V. Najlepšie boli Emkine pády, spev Sebíka a Zoje na lanovke, hamburger na večeru, spev našich švárnych dievčat a pani učiteliek, žuvačka vo vlasoch, dlhé rozhovory, rozdielne názory či precítené fotky...

VI. Najlepší zdravotník „šéfko“

Mgr. K. Šimková

ZŠ, Hviezdoslavova 1

a (1).jpg


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Odkaz pre PRIMÁTORA

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 26.5.2019

meniny má: Dušan

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka