Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Karneval na HviezdoslavkeVytlačiť
 

Február je tradične mesiacom karnevalov a zábav. Fašiangy, symbol veselosti, zábavy a hodovania pretrvávajú, aj keď v redukovanej podobe, dodnes takmer vo všetkých regiónoch Slovenska.

Každoročne jeden z fašiangových dní patrí  karnevalu aj na našej Hviezdoslavke. Deti sa naň tešia celé týždne a úporne rozmýšľajú,  akú masku si opäť pripravia. Nebolo tomu ináč ani tento rok. Pekne vyzdobená telocvičňa,  ktorú si vyzdobili  žiaci za pomoci pani  učiteliek, pútala už v úvode karnevalu. Následný sprievod a  promenáda  masiek zaujali  farebnosťou, ako aj svojou originalitou nielen porotu, zloženú z rodičov, ale aj všetkých prítomných. Zábavné súťaže, ktoré si pre naše masky pripravili žiaci zo žiackeho parlamentu, striedali tanečné kolá. Masky tancovali a radovali  sa vo „vláčiku“. Odmenou pre nich boli krásne a zaujímavé ceny a úsmev na ich  tvári  vyžaroval spokojnosť.Po zábave a vyhodnotení masiek sme fašiangy ukončili pochovaním basy. Mladí speváci spolu s pánom učiteľom Baranom a pani učiteľkou Boldišovou pripravili zaujímavý obrad. Za hlasnéhou náreku našich plačiek, ktoré oplakávali čas zábav a hodovania sme fašiangy ukončili.

Opäť nechýbal úsmev a  dobrá nálada, o  ktorú sa  chceme s vami podeliť niekoľkými zábermi  z tohto podujatia.Už teraz sa tešíme, aké nápadité  masky uvidíme o rok.

Mgr. B. Kilíková

ZŠ, Hviezdoslavova 1

img.phpk.jpg


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Odkaz pre PRIMÁTORA

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 26.5.2019

meniny má: Dušan

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka