Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka mesta RevúcaHľadať
 
 

Festival vážnej hudby RAK 2019Vytlačiť
 

Mestské kultúrne stredisko uvádza po niekoľkých rokoch obnovený hudobný festival RAK. Počas roka sa v našom meste v rôznych priestoroch predstavia špičkoví profesionálni inštrumentalisti i telesá zo Slovenska a zo zahraničia. Dramaturgom festivalu je Mgr. art. Andrej Štafura, PhD., podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Jednotlivé koncerty predstavia recitály sólistov, doplnené o hovorené slovo, ale aj komorné súbory, odznie unikátna rekonštruovanú hudba podľa anonymného starého notového rukopisu nájdeného tu na Gemeri, a hrať príde aj renomovaný filharmonický orchester a skvelý český charizmatický huslista svetového mena. Slávnostný septembrový koncert k výročiu otvorenia Prvého slovenského gymnázia so špičkovými umelcami má byť práve vrcholom festivalu RAK 2019.

Okrem koncertov je pripravený rad sprievodných podujatí, ktoré dopĺňajú hudobné zážitky o muzikantský workshop pre deti, besedu s historikom, vedeckú konferenciu či tematickú výstavu.

O jednotlivých koncertoch budeme včas detailne informovať, nateraz vám ponúkame prehľad termínov a umelcov, aby ste vedeli, na čo sa môžete tešiť...

 

plagaA2-final_web.jpg


 
 

MESTSKÁ POLÍCIA

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
ÚvodÚvodná stránka