Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu vodorovná

Čas zimný, čas vianočný v ZŠ J. A. KomenskéhoVytlačiť
 

Počas posledného vyučovacieho týždňa v roku 2018 si žiaci Základnej školy J. A. Komenského užili veľa pohybu, rozdávania  radosti, zážitkov a nezabudli ani na pomoc slabším.

Športovci mali možnosť si každý deň po vyučovaní zašportovať. Spolu si zahrali volejbal, florball aj futbal, a to v rámci už tradičných vianočných športových turnajov. Ale hlavne si mohli vychutnať vianočný darček, v podobe „zimného“ biatlonu. Zažili prvú úžasnú BIATHLONMÁNIU a už teraz sa tešia na pokračovanie, na jar 2019, ale tento krát už na vonkajšom športovom areáli školy.

Priestor nechýbal ani šikovným rukám našich žiakov a ich rodičov. Jednak doniesli do školy prekrásne vianočné ikebany, ktoré vyzdobili vstupnú halu školy a tiež obohatili svojimi výrobkami vianočné stánky nášho už tradičného vianočného predajného trhu. Svoje Vianoce si užili aj deti v našom školskom klube detí, kde okrem pohostenia, zábavy vyrábali pre svojich blízkych, ale aj učiteľov vianočné pozdravy.

Ktorí chceli zažiť čaro poznávania blízkeho aj vzdialeného vesmíru navštívili Planetárium a hvezdáreň v Žiari nad Hronom a veru stálo to za to. Odchádzali s nadšením a predsavzatím, že sa tam ešte radi vrátia. Vianočný čas prináša bohužiaľ aj veľké množstvo odpadu v našich rodinách a možno aj vďaka projektu EKOALARM, bude v rodinách našich žiakov ho tento rok podstatne menej. Veď na prírodu nemôžeme zabúdať ani v tento čas, čas hojnosti a bohužiaľ aj čas odpadu.

A samozrejme ani teraz sme nezabudli na tých, ktorým pomáhame každý rok. Veď Vianoce sú aj o rozdávaní a pomoci blízkym a slabším. V rámci našej už každoročnej a tradičnej EKOBURZY naši šiestaci vyzbierali viac ako 180 € na pomoc a vybavenie nášho mestského psieho útulku. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a urobili Vianoce radostnejšie aj pre našich spoločných psíkov.

A na záver. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomáhali a podporovali našu Základnú školu J. A. Komenského v roku 2018 a zároveň prajeme všetkým úspešný rok 2019. Tešíme sa spoločne s Vami žiaci a zamestnanci Základnej školy J. A. Komenského. Sme hrdí na našu školu – Základnú školu J. A. Komenského.

mestovianoce1.jpg


 
 

Komunikácia s občanmi cez mobilnú aplikáciu City Monitor

Odkaz pre PRIMÁTORA

Mobilná aplikácia Virtualne

dnes je: 19.3.2019

meniny má: Jozef

Lokalita: Viničky
0904 678 078, 0918 645 422

CIVILNÁ OCHRANA - základné informácie v pdf CO.pdf (439.9 kB)
webygroup

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
Úvodná stránka