Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka mesta RevúcaHľadať
 
 

Kalendár mesta Revúca ocenený v prestížnej súťaži Vytlačiť
 

Je úžasné, že aj napriek súčasnej modernej dobe plnej digitalizácie, kedy si kalendár nesieme všade so sebou v mobiloch, sa kvalita a grafická úroveň tlačených kalendárov každým rokom zvyšuje.  Dôkazom toho sú kalendáre prihlásené do celoslovenskej súťaže „Najkrajší kalendár Slovenska 2019“.

Dňa 9.4.2019 sa v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici konalo vyhodnotenie už 27. ročníka tejto prestížnej súťaže slovenskej kalendárovej tvorby, ktorú organizuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov. Jej cieľom je prispieť k zvyšovaniu estetickej úrovne kalendárov vytvorených, predávaných alebo šírených na Slovensku.

Odborná porota zložená z výtvarníkov, fotografov, tlačiarov, grafikov a iných odborníkov posudzovala vizuálnu úroveň exponátov aktuálneho roka, so zreteľom na ich kvalitu, grafické riešenie, kvalitu fotografie, polygrafickú úroveň, použitý materiál  (papier a pod.).

S radosťou Vás informujeme, že v kategórii A5 Mestá porota vyhodnotila kalendár REVÚCA V TVORBE VINCENTA BLANÁRA 2019 ako druhý najkrajší.

Touto cestou by sme sa chceli srdečne poďakovať pánovi Vincentovi Blanárovi za spoluprácu pri tvorbe tohto unikátneho kalendára ako i grafikovi Martinovi Rolincovi, bez ktorých by toto dielo nevzniklo.

Foto a text: Oddelenie regionálneho rozvoja MsÚ Revúca

1..jpg


 
 

MESTSKÁ POLÍCIA

English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
ÚvodÚvodná stránka