Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka mesta RevúcaHľadať
 
 

Krásna slovenská rečVytlačiť
 

     Najlepší rečníci predviedli svoje umenie v piatok, 10. mája 2019, v regionálnej súťaži v rétorike – Krásna slovenská reč. Konal sa totiž už 33. Štúrov Zvolen.

     Poslaním súťaže je formovanie vzťahu mladých ľudí k rodnému jazyku, rozvíjanie verbálno – komunikačných schopností mládeže, skvalitňovanie ich rečového prejavu, vyhľadávanie talentovaných žiakov, rozvíjanie ich nadania, vytvorenie konkurenčného prostredia na vzájomné porovnávanie svojich schopností. Uvedomenie si previazanosti neverbálnej zložky komunikácie, ktorá úzko súvisí s rečníckym prejavom a to, že v živote človeka ešte žiadna technológia neprekonala osobnú komunikáciu.

      ZŠ na Hviezdoslavovej ulici v Revúcej reprezentovala žiačka 5. ročníka, Tamara Hrbálová, ktorá sa umiestnila na peknom 3. mieste.

Blahoželáme!

PaedDr. Katarína Hadžegová

ZŠ, Hviezdoslavova 1

rétorika.jpg


 
 
English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
ÚvodÚvodná stránka