Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka mesta RevúcaHľadať
 
 

Naši najmladší športovci zo ZŠ J. A. Komenského na Majstrovstvách krajaVytlačiť
 

Krásne slnečné počasie privítalo najmladšie a mladšie žiactvo na Majstrovstvách kraja v Michalovciach. Výprava ZŠ J. A. Komenského  v horúčave statočne bojovala a deťom sa podarilo získať až desať medailových umiestnení.

Najviac sa darilo Sofii Simanovej, ktorá získala zlato v kriketke aj vo vrhu guľou.

Alexandra Štempelová bola zlatá v chôdzi na 2000 m a strieborná vo vrhu guľou.

Ivanka Simanová sa blysla zlatou medailou v skoku do diaľky, striebrom v kriketke a piatym miestom v behu na 60m.

Dominik Šuhaj si vybehal bronz v behu na 1000m a získal tretie miesto vo vrhu guľou.

Hanka Bottová sa v behu na 1000 m po zlepšení o takmer 20 sekúnd ocitla na bronzovom stupienku.

Svoju prvú - bronzovú medailu získala aj Peťa Hudecová vo vrhu guľou.

Medailovú bilanciu zavŕšili ziskom bronzu najmladšie dievčatá v štafete 4x60m, bežali v zložení Hanka Bottová, Peťa Hudecová, Stella Levická a Sabina Rojáková .

Pochváliť musíme aj ďalších športovcov, ktorým chýbalo kúsok športového šťastia , Miška Hudecová získala 4.miesto v hode kriketkou, Davidovi Mihálovi o osem stotín ušla bronzová medaila v behu na 600m, pričom sa jeho výkon zlepšil od posledných pretekov o 9 sekúnd. Cenný je aj postup Davida s Jurkom Šturmankinom do finále v behu na 60m. Veľká pochvala patrí Vanesse Šuhajovej, ktorá skončila v skoku do diaľky na 4.mieste, pričom bola od svojich súperiek mladšia o viac ako dva roky. Štvrté miesto získal tiež Tobias Paleček vo vrhu guľou, piate miesto Jakub Šturmankin v skoku do diaľky, Martin Siman v behu na 1500m, Saška Hižnayová v chôdzi na 2000m, David Mihál v skoku do diaľky. Svoje prvé veľké preteky absolvovala aj Melánia Mračnová a Ondrejko Botto. obaja podali krásne výkony.
Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy, atletického klubu aj nášho mesta a tešíme sa na pokračovanie dráhovej sezóny v septembri.

mich2019e.jpg


 
 
English version
TitulkaMestoObčan/PodnikateľTuristické informačné centrumEnglish
ÚvodÚvodná stránka